Пілотам важливо, аби дрон забезпечував максимальний функціонал, був зручним в управлінні, міг довго працювати без підзарядки та відрізнявся стабільністю польоту. Декому потрібне повне занурення у те, що відбувається, тому вони обирають моделі First Person View. Продумана конструкція та спеціальне технічне оснащення дозволяють їм транслювати відео в режимі онлайн. Здатність передавати відеопотік на екран планшета власника без затримок робить FPV квадрокоптер ідеальним варіантом для:
- зйомки рекламних роликів;
- аерофотозйомки;
- перегонів та фристайлу;
- військових цілей;
- рятувальних операцій;
- контролю за безпекою території.
Щоб підібрати оптимальну модель, потрібно чітко розуміти відмінності такого пристрою від класичного дрона та розібратися з комплектацією.
Що таке FPV дрон
FPV дрон – це представник останнього покоління безпілотних літальних апаратів, в якому встановлена камера, що здатна забезпечувати безперебійну передачу відеоряду в режимі онлайн. Використовуючи бездротові технології, девайс здійснює трансляцію польоту, а пілот завдяки окулярам чи шолому віртуальної реальності може бачити те, що відбувається. Такі модифікації купують поціновувачі ефекту повної присутності й ті, кому необхідно швидко приймати рішення з урахуванням того, що показує коптер.
Особливості FPV дронів
В плані конструкції вони не надто відрізняються від звичайних. Будь-який FPV дрон складається з:
- рами, що поєднує компоненти;
- мотора, який забезпечує запуск та переміщення пристрою;
- гіроскопа, що відповідає за стабільну роботу камери;
- електроніки – в апараті обов'язково є приймач, передавач, камера.
Додатково потрібно придбати окуляри або шолом, приймаючий пристрій (планшет) та пульт дистанційного управління, якщо він не входить до комплекту. FPV дрон для початківців найчастіше містить набір всіх базових елементів, а от професіонали вважають за потрібне збирати конструкцію самостійно. В обох випадках важливо бути впевненими у високій якості запчастин, адже від них залежить працездатність, практичність та довговічність квадрокоптера.
Між собою пристрої відрізняються насамперед за призначенням. Існують військові, гоночні моделі, варіації для аерозйомки та фристайлу. Перші оснащуються кріпленнями для боєприпасів та засобами захисту зв'язку, другі відрізняються маневреністю та невеликою вагою, а моделі для аерофотографії радують високим ступенем стабілізації камери. Універсальними вважаються дрони для фристайлу – саме їх рекомендують початківцям.
Різниця між звичайними та FPV дронами
Є безліч причин придбати саме коптер FPV, а не звичайну модель:
- Здатність розвивати значну швидкість. Зазвичай пристрої розганяються до 100 км на годину, але є й більш швидкі моделі.
- Повний контроль за літальним апаратом. Спостерігаючи, що відбувається, пілот може швидко та правильно приймати рішення. Крім того, немає обмежень в плані способу переміщення дрона – можна рухатися за будь-якою траєкторією, що дуже зручно.
- Можливість відчути політ. Надягаючи окуляри, ви поринаєте в ті події, які транслює коптер.
- Високоточна камера.
- Можливість створення пристрою під індивідуальні потреби. Дехто створює пристрої з нуля, інші купують апарат, що найбільш підходить за параметрами, а потім займаються його додатковим оснащенням. Так роблять переважно досвідчені пілоти й ті, кому необхідно адаптувати девайс під виконання вузькоспеціалізованих завдань.
На що варто звертати увагу при виборі FPV дрона
Початківцям однозначно краще придбати FPV дрон з окулярами та іншими базовими комплектуючими, а не займатися збиранням самостійно. Це дозволить заощадити час та гарантувати справну роботу пристрою. Головні моменти, на які варто звернути увагу:
- тип та частота сигналу;
- розміри;
- потужність двигуна;
- ємність батареї;
- кут огляду камери та якість зображення;
- швидкість передачі даних;
- дальність польоту;
- вартість;
- фірма-виробник.
В нашому інтернет-магазині представлені модифікації найкращих торгових марок – EMAX, DarwinFPV, BETAFPV, DJI, а також HOSHI, HGLRC та GEPRC. За допомогою фільтрів, описів та фотографій ви обов'язково підберете якісний квадрокоптер для змагань, військових операцій чи інших цілей.