Не тільки до вибору дрона, а й до отримання навичок його управління необхідно поставитися дуже відповідально. Немає нічого гіршого за пілота-дилетанта, який не знає особливостей керування безпілотних апаратів і може пошкодити дорогу техніку. Проблеми виникають і в тому випадку, якщо використовувати неякісні або непідходящі комплектуючі. Особливо уважними та обережними мають бути власники пристроїв, які ведуть трансляцію в онлайн режимі. FPV дрон – це апарат із чутливою електронікою, широким функціоналом та особливою конструкцією, і потрібно вчитися ним керувати додатково, навіть якщо вже є навички роботи з коптерами.
Виділивши час і витративши деякі зусилля на підбір компонентів та навчання, ви зможете досягти наступних результатів:
- уникнути проблем під час запуску та посадки;
- мінімізувати ризик пошкоджень через випадкові падіння;
- максимально використовувати функціональні можливості, які дає коптер FPV;
- гарантувати собі повне занурення під час трансляції;
- отримати унікальні відео- та фотоматеріали;
- скоротити час виконання поставлених завдань;
- подовжити термін експлуатації безпілотника;
- виключити пошкодження чужого майна та травм людей внаслідок зіткнення з літальним апаратом.
Розкажемо про ключові моменти, які повинен знати кожен, хто має намір використовувати коптер для розваг, у професійних цілях чи військових операціях.
Особливості FPV дронів
Незважаючи на певну схожість конструкції зі звичайними моделями, такі пристрої мають більше корисних опцій, тому їхня популярність зростає в геометричній прогресії. FPV дрон:
- здатний розвивати швидкість до 100 км на годину та вище;
- дозволяє робити всілякі трюки та вести зйомку у будь-якому положенні;
- управляється з пульта на значній відстані та відрізняється чутливістю до дій пілота;
- дозволяє контролювати процес польоту в режимі реального часу;
- підходить для різних видів зйомки, може застосовуватись військовими та звичайними громадянами;
- дозволяє здійснювати складні маневри;
- забезпечує високу якість знімків та відео, відкриває можливості для експериментів із постановкою кадрів.
При цьому FPV квадрокоптер більш складний в управлінні, а зручність та ефективність його використання залежить від компонентів, зокрема від характеристик окулярів та передавача відеосигналу.
Окуляри та шоломи для FPV
Аби бачити, що відбувається в процесі польоту, власнику коптера потрібна спеціальні пристосування. Можна використовувати окуляри або шолом. Другий варіант дозволяє на 100% поринути у відео- чи фотозйомку, але вартість комплекту значно зростає. Купити FPV дрон з окулярами вигідніше, тим більше що є безліч моделей, які відрізняються за стилем та функціоналом. Багато з них візуально схожі на окуляри віртуальної реальності, але на екрані відображається картинка, яку передає безпілотник. При виборі слід враховувати:
- розміри, вагу та дизайн – в окулярах має бути зручно;
- колір – бажано купувати моделі світлих відтінків, оскільки вони не перегріваються влітку;
- конструктивні особливості;
- кут огляду – за цим параметром окуляри програють шоломам (45-85 градусів проти 150);
- відстань між зіницями – якщо дрон використовують кілька пілотів, окуляри повинні мати функцію регулювання IPD;
- роздільну здатність екрану;
- HeadTracker;
- наявність опції запису польотів;
- модель та виробника.
Пульт керування FPV
Практично всі ФПВ дрони потребують спеціального пульта, який дає змогу керувати польотом і забезпечує маневровість. Завдяки обладнанню користувач також може бачити в режимі реального часу все, що зараз бачить дрон. Такий тип управління вважається більш точним і підходить для перегонів або виконання різних професійних трюків.
Серед ключових компонентів пристрою:
- передавач. Це спеціальний пристрій, який необхідний для надсилання сигналів управління на сам дрон;
- приймач. Елемент необхідний для прийому сигналів з боку дрона;
- FPV окуляри. Спеціальні пристрої, які дають змогу відображати відео з камер дрона в режимі реального часу;
- антени. Завдяки їм можна забезпечити стабільну передачу і приймання сигналу протягом усього часу керування.
Завдяки всьому цьому збільшується як точність управління, так і залученість оператора в політ. Це дає змогу здійснювати складні трюки та набагато ефективніше маневрувати між перешкодами.
Передавачі відеосигналу
Залежно від моделі, квадрокоптер може продаватися з відеопередавачем або без нього. Цей елемент необхідний, аби зображення, що отримане польотною камерою, доходило до пілота, зокрема такий передавач необхідний для FPV дронів. Передавачі різняться за діапазоном (від 900 МГц до 5,8 ГГц) та потужністю. Ці характеристики визначають дальність передачі сигналу, його проникаючу здатність та показники споживання енергії.
В яких комп'ютерних програмах можна навчитись літати на дроні?
Здебільшого квадрокоптером FPV може керувати пілот тільки після набуття певного рівня навичок. Можна отримати їх завдяки практичним польотам, але набагато дешевше зробити це в симуляторах на комп'ютері. Коштом цього розбиті пристрої не збільшуватимуть бюджет навчання, а спроб можна зробити нескінченну кількість і повністю безпечно.
Можна використовувати як симулятор:
- Liftoff. Популярна програма, яка дозволяє отримати реалістичну фізику польотів. Є безліч налаштувань, які допомагають пілоту-початківцю підготуватися до реальних випробувань;
- Velocidrone. Симулятор популярний завдяки можливості точно літати та тонко налаштовувати весь процес тренувань. Завдяки цьому в майбутньому буде простіше почати керувати справжнім коптером;
- DRL Simulator. Ще одна популярна програма, яка була випущена популярним організатором перегонів Drone Racing League. Можна тренуватися на різних трасах, які дійсно використовуються в реальних змаганнях.
У будь-якому разі рекомендуємо вам саме такий підхід, бо він доступний, безпечний і дає змогу випробувати власні навички в різних умовах. Ви зможете якісно проаналізувати власні помилки та лише після цього почати користуватися професійними дронами.
Як навчитися управляти FPV дроном
Краще за все освоювати навички управління у спеціалізованій школі – тоді немає ризику пропустити якийсь важливий момент чи пошкодити випадково коптер. При самостійному навчанні обов'язково потрібно:
- Вивчити правила безпеки та дотримуватися їх.
- Розібратися в польотних режимах self-level та acro mode.
- Навчитися оцінювати відстань.
- Вивчити функціонал дрона.
- Потренуватися на симуляторі.
- Визначити для себе оптимальний спосіб тримання пульта.
- Регулярно робити вправи: зліт і посадка, політ назад і вперед, політ навколо перешкод тощо.
За допомогою нашого спеціалізованого магазину не важко придбати підходящий FPV дрон для початківців, наприклад модель EMAX Tinyhawk RTF Kit і зайнятися навчанням.