Для офісних завдань, навчання і перегляду мультимедіа не завжди потрібні потужні та повнорозмірні ПК. І найчастіше люди вважають за краще в таких випадках вибирати саме неттоп. Це міні-ПК, які займають набагато менше місця, ніж системні блоки, а розмістити їх можна навіть за монітором. Плюсом можна вважати й повноцінну мобільність пристрою, адже топовий міні-ПК можна просто перевозити в рюкзаку або сумці. Далі варто зрозуміти, що таке неттоп, у чому їхні переваги та чи варто взагалі обирати міні-комп'ютер.
Що таке міні-ПК і чому варто обрати Intel
Перед тим, як обрати пристрій зі списку найкращих неттопів, потрібно взагалі розібратися, що це таке і для чого підійде. В інтернет-магазині представлено достатньо моделей, серед яких можна вибрати ідеальний для себе гаджет. Міні-ПК - це компактний комп'ютер, який пропонує практично ту саму функціональність і продуктивність, що й традиційний. Однак головною його перевагою є менший форм-фактор, тому його частіше використовують в офісах, медіацентрах, освітніх установах і домашніх робочих станціях. Найкраще обирати такі пристрої на базі Intel і ось чому:
- процесори цього виробника гарантують високу продуктивність, завдяки чому ви зможете комфортно робити офісну роботу, відкривати мультимедійні додатки та навіть грати в ігри;
- вирізняються якісною енергоефективністю - працюють тихо і споживають менше енергії, тому навіть зможуть підключатися до повербанка;
- процесор підтримує нові технології та сучасні стандарти зберігання даних і оперативну пам'ять.
Потрібно віддати данину багаторічному досвіду Intel у виробництві якісних процесорів, адже вони гарантують довгострокову і стабільну роботу без збоїв і перевантажень.
Дизайн і розміри: Компактність у деталях
Такі пристрої, як компактні неттопи, цінуються не тільки коштом своєї продуктивності та стабільної роботи. Так, багато хто вибирає такий персональний комп'ютер за його компактність і стильний дизайн. Більшість представлених в інтернет-магазині пристроїв мають мінімалістичний дизайн, преміальні матеріали виготовлення та естетично привабливий стиль.
Найпростішим прикладом можна вважати ігровий міні-пк WizBox Cube i7-12700H. Пристрій вирізняється такими параметрами:
- є дискретна відеокарта RTX 3060 з пам'яттю в 12 Гб;
- оснащений особливою та ефективною системою охолодження;
- вбудоване RGB-підсвічування;
- є можливість насолоджуватися іграми в 4К з технологією трасування променів;
- встановлена технологія Thunderbolt 4, яка дає змогу не використовувати флешки або карти пам'яті;
- дизайн корпусу зроблений так, що ви легко зможете додавати або замінювати компоненти за потреби;
- має три режими роботи - тихий для простих завдань, автоматичний для середнього навантаження і максимальний для роботи на максимальних частотах і найкращих показників FPS.
Додатковою перевагою можна вважати й можливість підключення одразу чотирьох екранів, щоб зробити свій робочий стіл мультизадачним. Цей ігровий неттоп може слугувати вам не лише пристроєм для ігор, а й стане чудовим варіантом для виконання будь-яких офісних робіт. А його естетично чудовий дизайн точно вразить кожного користувача.
Продуктивність: Потужність у маленькому корпусі
Виходячи з попередніх показників портативного міні пк, можна зробити висновок, що в маленькому корпусі може ховатися потужна продуктивність. Розберемо докладніше, які приклади процесорів є:
Intel i5 і i7. Такі пристрої підійдуть для інтернет-серфінгу, перегляду фільмів, роботи з офісними додатками. Відповідає цим критеріям міні офісний ПК PowerBox Lite CK11 на базі Intel i7-10810U або PowerBox Pro з Intel i5 12450H.
Обидва пристрої відрізняються:
- меншим шумом і виділенням тепла;
- дають змогу з комфортом виконувати офісні та рутинні завдання;
- не займають багато місця;
- легко піддаються апгрейду;
- займають у кілька разів менше місця, ніж ноутбук;
- можуть кріпитися до екрана.
Таким чином, офісний міні ПК стане вашим надійним помічником, якщо ви регулярно працюєте в офісних програмах і займаєтеся звичним серфінгом в інтернеті.
Підключення та інтерфейси: Все необхідне під рукою
Всі міні ПК для роботи та ігор оснащені сучасними портами та інтерфейсами, які гарантують стабільну роботу і підключення різних пристроїв на кшталт монітора, додаткового ноутбука або інших девайсів. Для цього використовуються такі порти:
- USB. Потрібні для під'єднання периферійних пристроїв і передачі даних. Зазвичай їх кілька;
- Display Port і HDMI. Призначені для підключення моніторів;
- доступні Bluetooth або додатки для підключення Wi-Fi. Якщо потрібно приєднати інтернет через кабель - є Ethernet;
- додатково вбудовані порти для підключення колонок, навушників та інших пристроїв для відтворення аудіофайлів.
З усього перерахованого вище можна зробити висновок, що компактний комп'ютер практично нічим не відрізняється від стандартного громіздкого ПК у плані роз'ємів.
Чи варто купувати міні-ПК
Міні комп'ютер - відмінне рішення для тих, хто шукає компактний і потужний пристрій для роботи та розваг. Проаналізуймо переваги та недоліки такого пристрою. До переваг можна віднести:
- компактні розміри;
- менше споживає електроенергії;
- працює тихіше за стандартний системний блок;
- забезпечує високу продуктивність завдяки процесору від Intel;
- може використовуватися для різних потреб - від офісної роботи до ігор з високими налаштуваннями.
Але також з відгуків клієнтів, багато хто відзначає і невеликі недоліки:
- не завжди є достатня кількість портів для під'єднання різних пристроїв;
- обмежені можливості відеокарти або процесора.
Таким чином, кожен користувач повинен підбирати пристрій під себе. Спирайтеся на короткі критерії вибору міні-ПК, щоб зрозуміти, чи варто ним замінювати звичний комп'ютер і наскільки він буде продуктивнішим за ваш пристрій.